WYDARZENIA

 • 15 czerwca
  Podsumowanie całorocznej pracy

  Członkowie Koła Wolontariatu w nagrodę za całoroczną pracę pojechali wraz ze swoją opiekunką panią Marzeną Łągwą do Barkowic na przystań „Fala”. Uczniowie pływali na rowerach wodnych podziwiając piękno przyrody, delektując się wspaniałą pogodą. Następną atrakcją był konkurs na wykonanie najładniejszej pocztówki. Na specjalnie przygotowanych wcześniej przez panią Hannę Kopeć kartach uczestnicy mieli zadanie poprzyklejać różne elementy przyrodnicze, tworząc w ten sposób ciekawe kompozycje plastyczne. Wszystkie kartki były piękne, ale konkurs wygrała Patrycja Calińska. Po części rekreacyjno –edukacyjnej nastąpił czas na kiełbaski z grilla. Po powrocie uczennice klasy VII wręczyły pamiątkową kartkę Pani Dyrektor w podziękowaniu za umożliwienie tak wspaniałego wyjazdu.

 • 26 kwietnia
  Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych

  Członkinie Szkolnego Klub Wolontariatu: Natalia Dąbrowska, Maja Kaźmierczak i Andżelika Magiera oraz pani Marzena Łągwa odwiedziły Schronisko dla Osób Bezdomnych w Piotrkowie Trybunalskim. Uczennice zawiozły dary, które SKW zbierał na terenie Szkoły. Dziewczyny zwiedziły Schronisko. Kierownik pan Piotr Kindilichi w imieniu podopiecznych wyraził wielkie podziękowania.


 • Zbiórka pieniędzy na Błażeja


 • Akcja "Przywróćmy dzieciom uśmiech"

  Szkolny Klub Wolontariatu zbiera makulaturę w ramach akcji "Przywróćmy dzieciom uśmiech".
  Ta akcja polega na zbieraniu przez uczniów makulatury i przekazywaniu jej na rzecz fundacji. Fundacja otrzymane ze sprzedaży makulatury środki przeznacza na pomoc dzieciom z rodzinnych domów dziecka.

 • 22 lutego
  Wizyta w Domu Dziecka

  Członkinie Szkolnego Klubu Wolontariatu: Natalia Dąbrowska, Maja Kaźmierczak, Amelia Kępińska i Andżelika Magiera z klasy VI oraz Patrycja Calińska, Wiktoria Kowalska, Patrycja Krzaczyńska, Anna Langier i Alicja Ratajczyk odwiedziły wspólnie z panią Marzeną Łągwą Dom Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Dziewczyny zawiozły maluchom mnóstwo prezentów przyniesionych przez uczniów naszej Szkoły. Największym jednak prezentem był czas, który poświęciły dzieciakom. Wspólne zabawy, uśmiechy, życzliwe słowo - to sprawiło, że dla wszystkich był to niezapomniany czas.

 • 25 stycznia
  Wizyta w Pogotowiu Opiekuńczym

  Dziewczyny ze Szkolnego Klubu Wolontariatu: Patrycja Calińska, Wiktoria Kowalska, Patrycja Krzaczyńska i Alicja Ratajczyk oraz pani Marzena Łągwa odwiedziły dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Piotrkowie Trybunalskim. Wolontariuszki przekazały dary zebrane w naszej Szkole oraz bawiły się z dziećmi, czytały książki oraz wspólnie śpiewały piosenki przy akompaniamencie fortepianu.

 • 14 stycznia
  26. Finał WOŚP

  Wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Patrycja Calińska, Wiktoria Kowalska, Patrycja Krzaczyńska i Alicja Ratajczyk oraz pani Marzena Łągwa włączyły się w zbiórkę pieniędzy w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zbierała pieniądze dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

 • 17 grudnia
  "Wigilia z sercem"

  Podczas uroczystości wigilijnej dla mieszkańców gminy Sulejów odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie 15-miesięcznego Piotrusia Święconka. Chłopiec cierpi na neuroblastomę - nowotwór złośliwy współczulnego układu nerwowego.
  W tej akcji charytatywnej uczestniczyły 4 wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz przedstawicielki Kół Gospodyń gminy Sulejów. Koordynatorem akcji było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży - HARC z Piotrkowa Trybunalskiego.

 • listopad - grudzień
  Akcja "Góra grosza"

  To już XVIII edycja tej akcji. Organizatorem zbiórki pieniędzy jest Towarzystwo Nasz Dom. Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Do ogólnopolskiej akcji włączył się Szkolny Klub Wolontariatu. Wolontariusze zebrali 362,66 zł.

 • 29 listopada
  Wolontariuszki w Domu Pomocy Społecznej

  Członkinie Szkolnego Klubu Wolontariatu uczestniczyły w spotkaniu w Domu Pomocy Społecznej "Happy Port" w Poniatowie.Podczas spotkania obejrzały występ Seniorów, poznały także specyfikę życia starszych ludzi.

 • 9 listopada
  Szkolny Klub Wolontariatu oddał hołd poległym żołnierzom

  Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedzili dziś groby nieznanego żołnierza na cmentarzu parafialnym w Witowie.
  Uprzątnęli wypalone znicze i zapali nowe. Oddali hołd żołnierzom, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.

 • 20 października
  Szkolny Klub Wolontariatu w schronisku dla zwierząt

  Uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem Marzeną Łągwą odwiedziły zwierzęta w Piotrkowskim Schronisku. Dziewczyny zebrały karmę dla zwierząt, koce, miski oraz zabawki i przekazały opiekunom zwierząt ze Schroniska. To wszystko przynieśli uczniowie z całej Szkoły. Wolontariuszki wpisały się do księgi Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce – w Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt.
  Szkolny Klub Wolontariatu zachęca do adopcji. Zwierzęta w schronisku czekają na nowych właścicieli.