Skip to content

Badania medyczne i media informacyjne

2 lata ago

579 words

Śledczy, instytucje akademickie, stowarzyszenia specjalistyczne, firmy farmaceutyczne i producenci urządzeń medycznych są wymienieni w artykule wstępnym Campion (wydanie 2 grudnia) jako korzystający z ekspozycji w mediach – do nich należy dodać czasopisma medyczne, które mają żywotny interes w przyciągnięciu do mediów , subskrybenci i zgłoszenia. Chociaż New England Journal of Medicine unikał tego, wiele czasopism okazało się wydawać komunikaty prasowe, które nie uznają ograniczeń w publikowanych badaniach, co pogłębia nieporozumienia ze strony mediów i opinii publicznej.2
Royal College of Physicians w Edynburgu i Royal College of Surgeons w Edynburgu uznały, że potrzebne jest coś pomiędzy treścią naukową czasopism a medialnymi przekazami medycznymi i uważają, że lekarze nie powinni biernie akceptować braku zainteresowania mediów dalszymi działaniami. Stworzyliśmy nową publiczną stronę internetową (www.behindthemedicalheadlines.com), która zawiera krótkie artykuły napisane przez specjalistów na temat wybranych obszarów zainteresowania mediów. Strona internetowa jest finansowana przez kolegia, artykuły są recenzowane i poszukiwane są konflikty interesów. Mimo że ta strona internetowa jest stosunkowo nowa, korzystanie z niej jest zachęcające, a my polecamy takie przedsięwzięcia innym.
Niall DC Finlayson, B.Sc., MB
Royal College of Physicians of Edinburgh, Edynburg EH2 1JQ, Wielka Brytania
Stephen J. Nixon, B.Sc., MB
Royal College of Surgeons of Edinburgh, Edynburg EH8 9DW, Wielka Brytania
Graeme W. McAlister
Royal College of Physicians of Edinburgh, Edynburg EH2 1JQ, Wielka Brytania
g. [email protected] ac.uk
2 Referencje1. Campion EW. Badania medyczne i media informacyjne. N Engl J Med 2004; 351: 2436-2437
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Wolosin S, Schwartz LM. Informacje prasowe: tłumaczenie badań na wiadomości. JAMA 2002; 287: 2856-2858
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Campion określa obowiązki ze strony czasopism medycznych, badaczy i mediów w celu zapewnienia właściwej interpretacji i raportowania wiadomości medycznych. Barierą dla poprawy jest brak dobrej krytyki raportowania mediów. W Australii strona internetowa monitorująca media (www.mediadoctor.org.au) prowadzona przez niezależną grupę klinicystów i pracowników akademickich próbuje zapewnić taką krytykę. Wiadomości o zabiegach medycznych ocenia się pod kątem jakości przez dwóch recenzentów, stosując 10-punktową skalę ocen. Wyniki konsensusu i krytyki są publikowane na stronie internetowej wraz z łącznymi wynikami dla głównych mediów.
Przegląd pierwszych 104 ocenionych historii (od lutego do września 2004 r.) Wskazuje, że głównymi słabymi punktami są niewystarczająca kwantyfikacja dowodów dotyczących korzyści i szkód, brak uznania alternatywnych metod leczenia oraz brak informacji o kosztach i komentarz niezależnych ekspertów. Media online działały znacznie gorzej niż media drukowane.
Patricia McGettigan, MD
David Henry, MB
University of Newcastle, Newcastle, 2298 NSW, Australia
[email protected] newcastle.edu.au
Odpowiedź
dr Odpowiedzi Campion: Zarówno dr Finlayson i współpracownicy i dr. McGettigan i Henry opisują reakcje na problem nieadekwatnych doniesień medialnych na tematy medyczne. Oferowanie krytyki raportów medialnych i dostarczanie materiałów edukacyjnych to godna podziwu reakcja. Na dłuższą metę nasz zawód powinien rozwijać lepszą komunikację z mediami medialnymi w celu współpracy, która zachęca do przekazywania informacji o charakterze informacyjnym i zrównoważonym. Ważne jest również, aby narazić pracowników służby zdrowia lub organizacje (w tym firmy farmaceutyczne, a nawet czasopisma), którzy korzystają z mediów, aby podać informacje medyczne, które są niedokładne lub wprowadzają w błąd.
Edward W. Campion, MD

[hasła pokrewne: nfz poznań sanatoria lista oczekujących, niezborność oka, zrosty po usunięciu macicy objawy ]
[więcej w: sp witów, choroba mortona, olx radzymin ]

0 thoughts on “Badania medyczne i media informacyjne”