Skip to content

Kobiety, nierówność i ciężar wirusa HIV cd

2 lata ago

536 words

W miarę mnożenia się i przesuwania tych elementów zapotrzebowanie na opiekę zdrowotną jest często niskie na liście priorytetów. Donna jest wdzięczna, że żadne z jej dzieci nie ma HIV, ale musiała pomóc każdemu w burzliwych okolicznościach. Obecnie wspiera córkę poprzez wychodzenie z narkomanii. W wieku 46 lat ma opiekę nad swoją 5-letnią wnuczką. Jest bezrobotna i ostatnio musiała powrócić do dotowanego projektu mieszkaniowego ze względu na swoje ograniczone dochody. Poprzez te wszystkie trudności, jej przestrzeganie schematu wysoce aktywnego leczenia przeciwretrowirusowego było sporadyczne. W związku z tym była hospitalizowana cztery razy na zapalenie płuc w ciągu ostatnich dwóch lat. Po śmierci Zamy Thandi urodziła drugą córkę, która również jest nosicielem wirusa HIV. Na szczęście, dzięki wsparciu dobroczyńcy, dziecko ma dostęp do tych samych leków, które byłyby stosowane w leczeniu w Stanach Zjednoczonych. Życie Thandi koncentruje się na zapewnieniu, że jej córka bierze leki i pozostaje w dobrym stanie. Jej największym zmartwieniem jest to, że ona i jej córka nigdy nie będą miały bezpieczeństwa finansowego. Szkoli się, aby zostać doradcą na wypadek HIV, ponieważ chciałaby pomóc innym kobietom w uzyskaniu i skorzystaniu z leczenia HIV, ale nie ma ona dochodów i dlatego nadal jest uzależniona od chłopaka, który otrzymuje wsparcie.
Życie tych i wielu innych kobiet zarażonych wirusem HIV jest pogrążonych w niekorzystnych okolicznościach. HIV przyczynia się do przytłaczającego obciążenia, które muszą ponieść. W Stanach Zjednoczonych istnieją różnice między płciami w opiece otrzymywanej w związku z zakażeniem wirusem HIV4 – częściowo ze względu na złożoność życia tych kobiet, ale także dlatego, że często są one nieubezpieczone lub niedoubezpieczone, a także dlatego, że często są zmuszane szukać opieki w systemach które nie są skonstruowane w celu zaspokojenia ich potrzeb. Na przykład wiele klinik HIV ma nieelastyczne i niewygodne godziny, długie czasy oczekiwania i niewielu pracowników z tej samej grupy rasowej lub etnicznej, co pacjenci.
Ponieważ leki przeciwretrowirusowe stają się coraz powszechniej dostępne w krajach rozwijających się, głównym wyzwaniem będzie znalezienie sposobów nie tylko porzucania leków, lecz także jednoczesnego zajęcia się szerszym kontekstem. Zarówno w świecie Thandi, jak iw Donnie, należy zmienić kulturowe, ekonomiczne i społeczne struktury, aby umożliwić kobietom bardziej opłacalne opcje życiowe. Na całym świecie lekarze mogą pomagać w tym procesie, promując multidyscyplinarne podejście do leczenia i profilaktyki, które uwzględniałoby okoliczności życiowe kobiet oraz ich potrzeby medyczne. Dopiero po wprowadzeniu takiej zmiany kobiety zakażone wirusem HIV będą mogły uzyskać optymalne korzyści i uzyskać odpowiednie leczenie, a dopiero wtedy niezainfekowane kobiety będą mogły chronić się przed zakażeniem wirusem HIV i zapewnić sobie dobre samopoczucie.
Author Affiliations
Dr Ojikutu jest człowiekiem z chorób zakaźnych w Szpitalu Ogólnym w Massachusetts oraz Brigham i Szpitalu Kobiet w Bostonie; a dr Stone jest profesorem nadzwyczajnym w Wydziale AIDS, Harvard Medical School i Departamencie Medycyny w Massachusetts General Hospital w Bostonie.

[podobne: skurcze tężcowe, mięsak ewinga, włókno osiowe ]
[patrz też: sp witów, choroba mortona, olx radzymin ]

0 thoughts on “Kobiety, nierówność i ciężar wirusa HIV cd”