kronika

29 stycznia - 2 lutego
Kodowanie podczas ferii

Fundacja Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania wspierają nauczycieli podczas nauczania podstaw programowania uczniów klas I - III z niewielkich miejscowości i wsi. W naszej Szkole zajęcia z kodowania trwają już od kilku tygodni. Uczniowie z wychowawczyniami: Iwoną Młynarczyk, Wandą Sawa i Małgorzatą Ostalczyk wytwale ćwiczą także podczas ferii

2 lutego
II Edycja Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego

Podobnie jak w zeszłym roku podczas ferii odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Tym razem zawodnicy zmierzyli się przy stołach w nowej sali gimnastycznej. Zwycięzcą ponownie został Sergiusz Sęczkowski - uczeń klasy VII. Drugie miejsce wywalczył uczeń klasy IVa Hubert Budzisz, a trzecie uczeń klasy VII Dawid Ciszewski.
Kolejne miejsca zajęli: Adrian Zielonka, Antoni Walasik, Julian Ratajczyk oraz Jakub Wiewiura. Na ostatnim, to jednak nie znaczy, że na najgorszym miejscu uplasowała się jedyna dziewczyna i najmłodsza zawodniczka - uczennica klasy II Monika Lec.
Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwali: pani Joanna Pełka oraz panowie Witold Księzki oraz Stanisław Marciniak.
Szczególne podziękowania należą się: Radnemu Rady Miejskiej Janowi Ratajczykowi oraz Sołtysowi Kałku Marcinowi Ciszewskiemu, którzy są pomysłodawcami Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego oraz ufundowali nagrody. Każdy uczestnik Turnieju otrzymał dyplom, nagrodę oraz coś słodkiego. Zwycięzcy wywalczyli dodatkowo puchary. Nagrody wspólnie z sędziami i sponsorami wręczyła pani Dyrektor Katarzyna Drańska.

27 stycznia
Międzynarodowa Gala Boksu Amatorskiego o puchar Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego w naszej sali

Nasza nowa sala gimnastyczna gościła 56 bokserów z Niemiec, Ukrainy i Polski. Przybyli także: Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie Adam Stobiecki, radny Rady Miejskiej w Sulejowie Jan Ratajczyk, Prezes Okręgowego Związku Bokserskiego w Łodzi Sławomir Pisarek oraz Vi-ce Prezes Zarządu Okręgowego Związku Bokserskiego w Łodzi Jan Gabara.
Można było spotkać sławy pięściarstwa: Sashę Sidorenko – zawodową mistrzynię Europy w boksie, Mateusza Masternaka – byłego mistrza Europy federacji EBU, Henryka Petricha – medalistę olimpijskiego, wicemistrza świata i Europy, wielokrotnego mistrza Polski, Pawła Skrzecza – wicemistrza olimpijskiego oraz wicemistrza świata. Wszystkich gości serdecznie przyjęła pani Dyrektor Katarzyna Drańska.
Podczas gali zakończono zbiórkę pieniędzy na rzecz chorego Piotrusia. W sumie udało się zebrać 28 278,36 zł!
zdjęcia pochodzą ze strony www.sulejow.pl

25 stycznia
Kolejna akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu

Dziewczyny ze Szkolnego Klubu Wolontariatu: Patrycja Calińska, Wiktoria Kowalska, Patrycja Krzaczyńska i Alicja Ratajczyk oraz pani Marzena Łągwa odwiedziły dzieci
z Pogotowia Opiekuńczego w Piotrkowie Trybunalskim. Wolontariuszki przekazały dary zebrane w naszej Szkole.

25 stycznia
Gminne eliminacje piłki siatkowej chłopców

Gminne eliminacje piłki siatkowej chłopców odbyły się we Włodzimierzowie. Naszą Szkołę reprezentowali chłopcy z klasy VII.

24 stycznia
Gminne eliminacje piłki siatkowej dziewcząt

Gminne eliminacje piłki siatkowej dziewcząt odbyły się we Włodzimierzowie. Uczennice klasy VII wywalczyły III miejsce w Gminie.
Jedna z uczennic, Patrycja Calińska została wybrana najlepszą zawodniczką. Otrzymała nagrodę w postaci dyplomu i upominku.

20 stycznia
Zabawa choinkowa

Uczniowie oraz Grono Pedagogiczne składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku, zakup paczek oraz sfinasowanie oprawy muzycznej.

19 stycznia
Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Spektakl słowno - muzyczny przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I pod okiem wychowawczyń Karoliny Mierzwy oraz Iwony Młynarczyk. Podczas uroczystości uczniowie podziękowali „Bajkowym Babciom i Dziadkom” za wspólnie spędzone chwile podczas czytania przez nich bajek. Wręczyli pamiątkowe zdjęcia oraz wszyscy dziadkowie otrzymali wykonane przez dzieci upominki.

16 stycznia
Siódmoklasiści w Bibliotece Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim

Klasa VII uczestniczyła w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez pracownika Biblioteki Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Jej tematyka była związana z jedną z lektur obowiązkowych, "Opowieścią wigilijną" Karola Dickensa.
Uczniowie w niecodzienny sposób utrwalili wiedzą związaną z lekturą, rozwiązywali krzyżówki i testy związane z utworem.
Była to z pewnością inna lekcja, bogata w aktywizujące metody pracy, dzięki niej uczniowie na pewno doskonale będą znać dzieło angielskiego pisarza. Na lekcji obecni byli również nauczyciele: Magdalena Szmich i Katarzyna Kosterska – Kęsy.

16 stycznia
Spektakl pt. "Szkolne mrowisko" w MOK-u

Uczniowie klas IV – VI wybrali się na przedstawienie pt. ,,Szkolne mrowisko’’. Na scenie występowali aktorzy z Wrocławskiego Teatru In-Art. Główny bohater miał na imię Kuba. Chłopiec był leniwym uczniem i wraz z kolegami zamiast się uczyć, próbował znaleźć sposób na nauczycieli. Morałem całej tej historii jest to, że w życiu nie można iść na łatwiznę tylko dążyć do celu.

15 stycznia
Spektakl "Opowieść wigilijna" w SP nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim

W Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się przedstawienie „Opowieść wigilijna” na podstawie opowiadania angielskiego pisarza Charlesa Dickensa. Aktorami w tym spektaklu byli uczniowie. Głównymi reżyserami i scenarzystami byli nauczyciele. Wspaniała muzyka to dzieło Dariusza Głowackiego, a piękna gra świateł Mariusza Dzwonnika. Układami tanecznymi zajął się Tomasz Balcerek wraz zespołami "Bik Kayk” i "Kontra".
Widzów zachwyciła cudowna sceneria, piękne stroje wspaniale odzwierciedlające realia z czasów Dickensa, niesamowita muzyka i gra światła. Niezwykłe przedstawienie obejrzeli uczniowie klas III i VII wraz z nauczycielkami: Małgorzatą Ostalczyk, Joanną Pełką i Agnieszką Różycką.
Zdjęcia pochodzą ze stron internetowych SP nr 12 i naszemiasto.

14 stycznia
26. Finał WOŚP

Wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Patrycja Calińska, Wiktoria Kowalska, Patrycja Krzaczyńska i Alicja Ratajczyk oraz pani Marzena Łągwa włączyły się w zbiórkę pieniędzy w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

11 stycznia
Gminne eliminacje piłki siatkowej

W naszej Szkole odbyły się Gminne eliminacje piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W grupie dziewcząt zmagały się 4 drużyny, a w grupie chłopców 5 drużyn.
Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli o każdy punkt.
Bezkonkurencyjne okazały się jednak drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie. Zdobyli pierwsze miejsca. Wśród dziewcząt na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie. Trzecie miejsce zajęły dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Łęcznie, a czwarte ze Szkoły Podstawowej w Uszczynie.
W grupie chłopców drugie miejsce wywalczyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Łęcznie, a trzecie ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie. Tuż za podium znaleźli się chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Witowie - Kolonii oraz ze Szkoły Podstawowej w Uszczynie. Wszystkim młodym sportowcom gratulujemy hartu ducha i zapału w dążeniu do zwycięstwa.

11 stycznia
Uczniowie klas I i II na spektaklu w MOK-u

Uczniowie naszej Szkoły wspólnie z osobami niepełnosprawnymi bawili się podczas spektaklu "Brakujący element" w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Poszukiwali tego, co w życiu jest ważne, co sprawia radość nie tylko sobie, ale innym i pozwala uwierzyć w siebie. Uczestnicy mieli okazję dokonać zakupu przywieszek i w ten sposób przyczynić się do szybszego nabycia sprzętu rehabilitacyjnego przez osoby niepełnosprawne. Dziękujemy instytucjom sponsorującym przedstawienie.

3 stycznia
Karnawałowe spotkanie muzyczne

22 grudnia
Jasełka i wigilia

Ostatni przedświąteczny dzień uczniowie oraz nauczyciele spędzili w wyjątkowej atmosferze.
Wszyscy obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez panią Annę Biazik - Ruszkiewicz oraz uczniów klasy IV a. Muzycznie wspierali ich pani Iwona Młynarczyk oraz uczennice klasy VII.
Pani Dyrektor Katarzyna Drańska złożyła wszystkim życzenia świąteczne i zaprosiła na klasowe wigilie.
Uczniowie z wychowawczyniami oraz rodzicami przygotowali wigilijne stoły.
W każdej klasie wigilię rozpoczęto od przeczytania fragmentu Pisma Świętego, podzielenia się opłatkiem oraz złożenia sobie życzeń. Śpiewano kolędy i spożywano wigilijne potrawy.
W niektórych klasach klasach przygotowano świąteczne konkursy i zabawy.

21 grudnia
Konkurs "Bożonarodzeniowa podróż po świecie"

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie odbył się kolejny konkurs związany z tematyką świąteczną. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zgromadzili materiały dotyczące tradycji świątecznych w wylosowanym przez siebie kraju i je opisali. Ze zgromadzonych prac można się dowiedzieć, jak przebiegają święta w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech, Grecji, Francji, Czechach i Słowacji, Włoszech, Węgier, Rosji, Danii i Stanach Zjednoczonych. Zwycięzcami konkursu okazały się uczennice klasy VII – Wiktoria Kowalska, która zajęła I miejsce, Alicja Ratajczyk II miejsce i Patrycja Krzaczyńska zdobywczyni III miejsca. Wyróżnienia natomiast otrzymały: Natalia Gajda z kl III, Kinga Barczyk i Kinga Szymańska z klasy V, Anna Langier i Klaudia Kowalska z kl VII. Konkurs zorganizowała pani Małgorzata Ostalczyk.

21 grudnia
Konkurs literacki "Baśniobranie"

Na konkurs literacki „Baśniobranie” zostało złożone 10 prac. Ich autorami byli uczniowie klas IV-VII.
Konkurs polegał na napisaniu baśni na dowolny temat z uwzględnieniem jej cech gatunkowych. Utwory prezentowały różnorodny poziom oraz kształt, odzwierciedlający twórcze myślenie autorów. Pierwsze miejsce zajęła Eliza Olczyk, drugie Natalia Dajcz, trzecie Norbert Szymański, natomiast wyróżnienie otrzymała Zuzanna Łągiewska.

21 grudnia
Konkurs Kolęd

W tym roku lista uczestników była znacznie dłuższa niż w ubiegłym. Dzieci zaprezentowały różne kolędy i pastorałki. Komisja w składzie: Dyrektor Szkoły Katarzyna Drańska, Joanna Pełka oraz Wanda Sawa miały trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach wyłoniły zwycięzców. W kategorii dzieci młodszych I miejsce zajęła Justyna Patura – kl. II, II miejsce Julia Tworek – kl. II i III miejsce Nikodem Chałubiński – kl. I.
W kategorii dzieci starszych I miejsce zajęła Wiktoria Wójcik – kl. V, II miejsce Patrycja Krzaczyńska – kl. VII. Wyróżnienia otrzymali bracia Dawid i Szymon Ciszewscy (kl.VII i I) oraz Adrian Lenarcik –kl. VI.

20 grudnia
Jasełka w Domu Pomocy Społecznej

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszej Szkoły pod opieką pań Anny Biazik-Ruszkiewicz i Marty Zawiślak odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej "HAPPY PORT" w Poniatowie. Na spotkaniu, dzieci z klas IVa i VII zaprezentowały jasełka, które wywołały u widzów wielkie wzruszenie i radość. Po przedstawieniu uczniowie złożyli mieszkańcom i pracownikom ośrodka życzenia świąteczne i noworoczne, wręczyli własnoręcznie wykonane kartki. Na koniec wizyty wszyscy odśpiewali teksty najpiękniejszych kolęd. Dzieci miały także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki.

18 grudnia
Wigilia dla zwierząt

Po raz kolejny uczniowie naszej Szkoły, tym razem klasy III zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć piotrkowskie schronisko dla zwierząt w ramach akcji „Wigilia dla zwierząt”. Uczniowie zbierali karmę dla psów i kotów oraz potrzebne akcesoria. W dniu 18 grudnia z wizytą do schroniska pojechali przedstawiciele klasy III: Alicja Dajcz i Franciszek Wnuk, pod opieką wychowawcy Małgorzaty Ostalczyk. Przekazali suchą i mokrą karmę (puszki, saszetki, batony), kołdry, koce i ręczniki. Dziękujemy uczniom, rodzicom za udział w akcji.

17 grudnia
Wigilia z Serca w naszej Szkole

Szczegóły na stronach: sulejow i epiotrokow

15 grudnia
Warsztaty plastyczne "Aniołowo" w klasie "0"

W klasie „0” odbyły się zajęcia otwarte - warsztaty plastyczne „Aniołowo”. W tym dniu dzieci zaprosiły panią Dyrektor oraz swoich rodziców. Po przywitaniu śpiewem przybyłych gości przystąpili do działania. Spod rąk dzieci i rodziców z minuty na minutę wyłaniały się prawdziwe arcydzieła-anioły. Na pamiątkę każde dziecko zabrało aniołka do domu. W tym dniu w klasie "0" było „anielsko” i nie było żadnego diabełka…

14 grudnia
Konkurs Profilaktyczny

W ramach konkursu międzyszkolnego klasa VI przygotowała filmik z przekazem antyalkoholowym, antyreklamę, plakat dotyczący miłości i wpływu alkoholu na to uczucie. Uczniowie brali udział w scenkach na odmawianie i w trzech zadaniach sprawdzających wiedzę z zakresu używek i ich wpływu na zdrowie. Mimo wielkiego zaangażowania i wielu przygotowań nasza drużyna zajęła VI miejsce oraz nagrodę pocieszenia w wysokości 500 zł.
W konkursie brali udział rodzice – panie: Honorata Gajda i Paulina Zapart. Nadzór nad przygotowaniami sprawowały panie: Hanna Kopeć i Marzena Łągwa.

12 grudnia
Konkurs "Zima wierszem malowana"

W gminnym konkursie „Zima wierszem malowana” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sulejowie – Filia w Uszczynie naszą Szkołę reprezentowali uczniowie - z klasy VI: Kacper Gajda i Eliza Olczyk oraz z klasy VII – Justyna Szamocka. Uczniowie jako zadanie konkursowe mieli do napisania wiersz związany z tematyką zimową. Spośród wszystkich uczestników wybrano trzy nagrody główne oraz wyróżnienia. II miejsce zajęła Justyna Szamocka, natomiast wyróżnienie zdobyła Eliza Olczyk. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Opieką merytoryczną uczniów otoczyła pani Magdalena Szmich.

11 grudnia
Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

Po długim oczekiwaniu Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Witowie – Kolonii wreszcie doczekała się pełnowymiarowej sali gimnastycznej. W dniu 11 grudnia 2017 roku sala została oficjalnie otwarta. Na uroczystość przybyli: przedstawiciele władz państwowych: Poseł na Sejm Robert Telus, Poseł na Sejm Grzegorz Wojciechowski, asystent Poseł na Sejm Anny Milczanowskiej Kamil Gniatkowski, przedstawiciele władz gminnych: Burmistrz Miasta i Gminy Sulejów Wojciech Ostrowski, z-ca Burmistrza Dorota Jankowska, radni Rady Miejskiej w Sulejowie na czele z Przewodniczącym Adamem Stobieckim, Skarbnik Michał Kieszkowski, Kierownik Referatu Infrastruktury i Rozwoju Jarosław Miller, przedstawiciele duchowieństwa: Ks. Prałat Proboszcz parafii pw. św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim Grzegorz Gogol oraz Ks. Wikariusz parafii pw. św. Małgorzaty i św. Augustyna w Witowie Jerzy Dybała, z-ca Dyrektora Wydziału Prawnego, Nadzoru i Kontroli Ewa Wardęga reprezentująca Wojewodę Łódzkiego Zbigniewa Rau, Wizytator Aneta Cichoń z Kuratorium Oświaty Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim, radny Sejmiku Samorządowego Województwa Łódzkiego Michał Król, radni Rady Powiatu Piotrkowskiego Tomasz Michalczyk i Mariusz Stobiecki, Wójt Gminy Mniszków Paweł Werłos, Dyrektor BOJO Bartłomiej Pacan, dyrektorzy placówek oświatowych z gminy Sulejów, sołtysi, emerytowani pracownicy Szkoły, Komitet Budowy Szkoły, osoby odpowiedzialne za budowę sali gimnastycznej: projektanci Ewa Piech – Gaj i Bogusław Piech, kierownik budowy Jerzy Krawczyk, Kierownik Zarządu PRB Zawisza sp. z o.o. Szymon Borowiecki, z-ca Dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki w Łodzi Hieronim Hubar, Vice Prezes Okręgowego Związku Bokserskiego w Łodzi Jan Gabara, Prezes klubu Piliczanka Stanisław Marciniak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Wituś” Janusz Dajcz oraz wiele innych osób, którzy swoim nakładem pracy, zaangażowaniem oraz decyzjami przyczynili się do powstania sali. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani Dyrektor Katarzyny Drańskiej, która serdecznie powitała wszystkich gości oraz uczniów. Następnie przybyli księża poświęcili salę. Symboliczne otwarcie sali nastąpiło, gdy Posłowie na Sejm Robert Telus i Grzegorz Wojciechowski, Burmistrz Wojciech Ostrowski, Dyrektor Szkoły Katarzyna Drańska, Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Stobiecki, radny Jan Ratajczyk, z-ca Przewodniczącej Rady Rodziców Mariola Krzaczyńska oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Kowalska przecięli wstęgę. Podczas uroczystości głos zabrali Burmistrz Sulejowa, który podkreślił, jak ważnym i żmudnym procesem była budowa sali, podziękował wszystkim zaangażowanym w jej powstanie. Kolejno przemawiali również Adam Stobiecki, Jan Ratajczyk, Robert Telus, Grzegorz Wojciechowski, Ewa Wardęga, Paweł Werłos, Tomasz Michalczyk, Mariusz Stobiecki oraz Hieronim Hubar. Wręczeniem kwiatów i podziękowaniami rozpoczęła się następna część uroczystości. Pani Dyrektor złożyła je na ręce Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Adama Stobieckiego oraz radnego Jana Ratajczyka, podkreślając trud, wysiłek i pracę, jaką wnieśli w proces budowy sali. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów witowskiej Szkoły pod okiem pań: Iwony Młynarczyk i Joanny Pełki. Dużym przeżyciem był mecz piłki siatkowej, w którym naprzeciw siebie stanęli drugoligowy zespół juniorów Klubu Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A. pod przewodnictwem trenera Radosława Kolanka oraz przedstawiciele Gminy Sulejów z kapitanem Bartoszem Borkowskim. Ostatnim elementem uroczystości był występ Julii Kozłowskiej ze Szkoły Tańca „Jast”. Otwarcie nowej, piękniej, spełniającej wszelkie standardy sali sportowej jest wielkim sukcesem, a przede wszystkim radością dla uczniów, którzy będą mogli od tej pory w pełni rozwijać się fizycznie, spełniać swe marzenia i cieszyć się z możliwości zaspokajania swych ambicji sportowych. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Witowie – Kolonii pragnie złożyć serdeczne podziękowania dla: rodziców za słodki

6 grudnia
Mikołajki w klasie "0"

6 grudnia, wiedzą o tym mali i duzi, przychodzi Mikołaj. W tym roku również nie zapomniał odwiedzić uczniów klasy „0”.
Dzieci powitały Mikołaja piosenką, a ponieważ tego dnia wybierały się do Studia Fotograficznego Palmowscy w Sulejowie, zabrali ze sobą gościa. W studio dzieci poznawały tajniki fotografii. Pan Maciej opowiedział i pokazał, jak i czym dawniej robiono zdjęcia. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa. Razem z Mikołajem dzieci poszły na spacer po wale, aby sprawdzić czy rzeka Pilica nie zamarzła. Po powrocie do Szkoły Mikołaj rozdał dzieciom prezenty i … rózgi. Na szczęście w klasie „0” znalazły się dwie osoby, które nie otrzymały rózgi…no cóż widocznie przez cały rok tylko one były grzeczne…Oczywiście była to wychowawczyni Karolina Mierzwa oraz pani Marta Zawiślak!!!

6 grudnia
Konkurs na najładniejszy kalendarz adwentowy

Konkurs na najładniejszy kalendarz adwentowy jest organizowany w naszej Szkole od lat przez panią Agnieszkę Różycką. W tym roku wzięło w nim udział 35 osób, które wykazały się pomysłowością, oryginalnością i kreatywnością. Wszyscy uczestnicy konkursu włożyli wiele pracy w wykonanie kalendarzy. Jury miało ogromny problem, aby wyłonić zwycięzców.
Pierwsze miejsce zajęła Natalia Kuśmierska, drugie Natalia Dajcz, a trzecie Patrycja Krzaczyńska. W tym roku przyznano aż 8 wyróżnień. Otrzymały je: Kinga Barczyk, Patrycja Calińska, Natalia Gajda, Kinga Gruszczyńska, Julia Horschwald, Klaudia Kowalska, Anna Langier oraz Lena Sęczkowska.
Superwyróżnienie otrzymała Wiktoria Kowalska, która wykonała fantastycznego bałwana z kubeczków plastikowych. Należy również wspomnieć, że Wiktoria przez ostatnie 3 lata zwyciężała w tym konkursie.

5 grudnia
Mikołajkowy wyjazd do Warszawy

Uczniowie klas IV - VII z nauczycielkami: Katarzyną Drańską, Marzeną Łągwą, Agnieszką Różycką i Magdaleną Szmich uczestniczyli w mikołajkowej wycieczce do Warszawy. Odwiedzili Muzeum Wojska Polskiego, gdzie oglądali eksponaty historyczno - wojskowe. Grupa spacerowała także po Łazienkach i podziwiała Teatr Królewski. Jest to jeden z kilku w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich.
Kolejną atrakcją wycieczki było przedstawienie "Piotruś Pan" w Teatrze Buffo. To bajeczny musical, który przeniósł wszystkich w inny świat.
Na koniec wycieczki grupa udała się do Królewskiego Ogrodu Światła przy pałacu
w Wilanowie. To wystawa plenerowa pt. Zimowy Ogród Króla, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Uczniowie i nauczyciele po zmroku wkroczyli w przestrzeń, w której poczuli się jak na królewskim dworze.

30 listopada
Zabawa andrzejkowa

30 listopada
Sala gimnastyczna otwarta dla uczniów

29 listopada
Wolontariuszki w Domu Pomocy Społecznej

Uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariatu uczestniczyły w zabawie andrzejkowej w Domu Pomocy Społecznej "Happy Port" w Poniatowie.

28 listopada
Klasa "0" w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim

Uczniowie klasy ”0” pod opieką wychowawczyni Karoliny Mierzwy oraz pań: Marty Zawiślak i Lidii Dajcz wybrali się na lekcję biblioteczną „Wziąć parasol albo nie…czy pogoda sprawdzi się”. Lekcja odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim. Lekcja ta była poświęcona zagadnieniom dotyczącym pogody.
Dzieci wysłuchały bajki o kotku, następnie rozwiązywały zagadki, zadania, w których wykazały się dużą wiedzą na temat zjawisk atmosferycznych.

24 listopada
Uczniowie klas I - III w kinie

Święto Pluszowego Misia uczniowie klas I-III wraz z paniami: Iwoną Młynarczyk, Małgorzatą Ostalczyk i Wandą Sawa spędzili w piotrkowskim kinie Helios na seansie
z cyklu „Kino na Temat. Małe gesty – wielkie sprawy”.
Dzieci obejrzały film o przygodach taty misia i jego synka, którzy nigdy się nie nudzą, a każdy dzień przynosi im nową przygodę. Razem odkrywali, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność.
Przed seansem uczniowie wzięli udział w quizie z atrakcyjnymi nagrodami oraz warsztacie dotyczącym wiedzy związanej z pluszowymi przyjaciółmi. Na pożegnanie uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

24 listopada
Święto Pluszowego Misia

Uczniowie klasy „0” obchodzili Święto Pluszowego Misia. Każdy przyniósł do Szkoły swojego pluszaka. W tym dniu zajęcia i zabawy prowadziły uczennice klasy VII Wiktoria Kowalska i Alicja Ratajczyk. Starsze koleżanki przybliżyły dzieciom historię powstania Dnia Pluszowego Misia, czytały bajki i wiersze o znanych misiach, poprzez zagadki dzieci sprawdziły swoją wiedzę o bohaterach ulubionych bajek.
Chcąc trochę „rozprostować kości” razem z pluszakami uczniowie klasy "0" ćwiczyli. Na zakończenie obejrzeli bajkę o „Kubusiu Puchatku”, którego znają nie tylko dzieci… W zerówce w tym dniu było bardzo miło i „pluszowo”.

22 listopada
Piątoklasiści spotkali się z policjantami

Przedstawiciele policji opowiadali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

18 listopada
Finał XXV Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie"

W jubileuszowej XXV edycji Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie” naszą Szkołę reprezentowały uczennice: Iga Wnuk z klasy III oraz Sylwia Szydlik z klasy IV b. Dziewczyny zakwalifikowały się do finału w eliminacjach, które odbyły się w październiku. Uczennice do konkursu przygotowała pani Małgorzata Ostalczyk.
Organizatorami tegorocznej edycji konkursu była Chorągiew Łódzka ZHP im. Aleksandra Kamińskiego oraz Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi. Recytatorskie zmagania w 4 kategoriach wiekowych bacznie obserwowało jury konkursu pod przewodnictwem pani Anny Kołodziejczak. Poziom przygotowania uczestników finału był bardzo wysoki. Jury po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców oraz przyznało Grand Prix.
II miejsce w kategorii wiekowej klas IV-VII zajęła Sylwia Szydlik. Dziewczynka wzięła udział w koncercie laureatów, podczas którego publiczność mogła wysłuchać oraz obejrzeć prezentacje wybranych fragmentów finałowych utworów przeplecione występami wokalnymi lub wokalno-tanecznymi uczestników pracowni artystycznych Pałacu Młodzieży.
Tegoroczne „Strofy o Ojczyźnie” patronatem honorowym objęli: Wojewoda Łódzki – Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień oraz Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska.

17 listopada
Wycieczka edukacyjna do Piotrkowa Trybunalskiego

Uczniowie klasy IVa i IVb pod opieką pań: Anny Biazik-Ruszkiewicz, Marzeny Łągwy oraz Marty Zawiślak pojechali na wycieczkę edukacyjną do planetarium i muzeum.
W planetarium uczniowie mieli okazję zaobserwować z bliska różnorodne zjawiska związane ze sferą niebieską, których dostrzeżenie nie jest możliwe na co dzień. Natomiast w muzeum oglądali eksponaty oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej.

10 listopada
Rozstrzygnięcie konkursu "Chemia warta poznania"

Pani Monika Furman zorganizowała konkurs pt. „Chemia warta poznania”. Uczestnicy konkursy odwzorowywali Tablicę Mendelejewa – Układ okresowy pierwiastków chemicznych. Prace plastyczne były wykonane w dowolnej technice na papierze
w formacie A0. Jury w składzie: panie Monika Furman i Hanna Kopeć wyłoniło trzy laureatki: I miejsce - Kinga Gruszczyńska, uczennica klasy VII, II miejsce - Wiktoria Kowalska, uczennica klasy VII, III miejsce - Wiktoria Drzynicka, uczennica klasy V. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

10 listopada
Kolejna odsłona sali gimnastycznej

10 listopada
Akademia z okazji Święta Niepodległości

Akademia odbyła się z okazji 99. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, następnie prowadzący uczniowie klasy VII w krótkim rysie historycznym przypomnieli drogę, jaką Polska przebyła w czasie zaborów i I wojny światowej, gdy walczyła o swoją suwerenność. Wybrani uczniowie klasy VII i IVb recytowali wiersze patriotyczne, oddając hołd dla broniących naszej Ojczyzny. Ostatnim akcentem była pieśń śpiewana przez Patrycję Krzaczyńską i Annę Langier „Miejcie odwagę, nie tę lichą marną”. Uczniowie gromkimi brawami nagrodzili występujących. Uroczystość była przygotowana przez panią Magdalenę Szmich i Iwonę Młynarczyk.

9 listopada
Szkolny Klub Wolontariatu oddał hołd poległym żołnierzom

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu z panią Marzeną Łągwą odwiedzili dziś groby nieznanego żołnierza na cmentarzu parafialnym w Witowie. Uprzątnęli wypalone znicze i zapali nowe. Oddali hołd żołnierzom, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.

8 listopada
Pokazowa lekcja tenisa stołowego

Panowie Stanisław Marciniak i Witold Księzki zorganizowali lekcję pokazową tenisa stołowego.

6 listopada
"Kartka dla Polski"

Poprzez projekt "Kartka dla Polski" uczniowie klasy VII uczcili w nietypowy sposób Narodowe Święto Niepodległości. Siódmoklasiści stworzyli piękne karty z życzeniami dla Polski z okazji Jej święta. W ten sposób włączyli się w ogólnopolski projekt zasypania Polski życzeniami. Uczniów w ich wysiłkach wspierały panie: Agnieszka Różycka i Magdalena Szmich.

6 listopada
Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

W poniedziałek 6 listopada uczniowie klas I, II, III, IVa i IVb wraz z paniami: Wandą Sawa, Iwoną Młynarczyk, Małgorzatą Ostalczyk, Anną Biazik – Ruszkiewicz i Marzeną Łągwą wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem książek dla dzieci, podróżnikiem Łukaszem Wierzbickim. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Pisarz wprowadził słuchaczy w świat swoich książek, łączył elementy wykładu, prezentacji multimedialnej, kabaretu i inscenizacji historycznej. Opowiadał o powieściowych inspiracjach. W książce „Afryka Kazika” przedstawił przygody Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci, a w książce „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa” opisał losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa. Przygody Haliny Korolec-Bujakowskiej z jej pionierskiej wyprawy motocyklowej do Chin z lat 1934-1936 opisał również w powieści dla dzieci zatytułowanej „Machiną przez Chiny”.
Godzinne spotkanie zaowocowało dużą liczbą pytań zadawanych przez uczniów. Dzieci zaopatrzone w powieści pisarza, z uśmiechami wróciły do szkoły z nadzieją na kolejne spotkanie z pisarzem, który zdobył wszystkich serca.

6 listopada
Zawody gminne piłki ręcznej w Łęcznie

Opiekę nad zawodnikami sprawowała pani Joanna Pełka. Zawody podzielone były na grupę wiekową starsi i młodsi. Chłopcy i dziewczęta z klasy VII wywalczyli III miejsce, a chłopcy młodsi z klasy VI zajęli II miejsce w gminie.

3 listopada
"0" poznawała przedmioty z dawnych lat

Uczniowie klasy „0” poznawali przedmioty z dawnych lat. Wśród „eksponatów” znalazła się klepsydra, tara, stare żelazko i maszynka do makaronu. Dzieci poznawały ich znaczenie. Najwięcej ciekawości wzbudziła maszynka z korbką i aby poznać jej działanie wybrali się do kuchni. Nie zdradzając jej przeznaczenia uczniowie pod okiem wychowawczyni przystąpili do działania. Wykonali najpierw ciasto, gdzie odmierzali produkty, zagniatali, wałkowali. Okazało się, że tajemniczy przedmiot służy do robienia makaronu. Ta lekcja uświadomiła najmłodszym, jak bardzo zmieniły się czasy, a tym samym sprzęty, ale także mogli się przekonać „na własnej skórze”, ile zabawy i radości dostarczają wyroby, które powstają tylko przez pracę własnych rąk. Na koniec odbyła się degustacja oczywiście z…dokładkami.
Dziękujemy Pani Małgosi Dziemdziorze za pomoc w gotowaniu makaronu.

3 listopada
Spotkanie muzyczne - Breaking

Janusz Kowalczyk z Agencji Artystycznej Arietta przedstawił dziś ze swoimi goścmi styl muzyczny - breaking. Ten styl narodził się w latach 70. w Nowym Jorku,
w dzielnicy Bronks. Jest pięć podstawowych ruchów w breaking: top rock (elementy wykonywane na stojąco), go down (przejście z pozycji stojącej do przysiadu), footwork (kroki taneczne, najczęściej wykonywane z pozycji przysiadu podpartego), freeze (figura statyczna, polegająca na "zastygnięciu" w konkretnej pozycji na kilka sekund) i power moves (figury rotacyjne). Mężczyzna tańczący breakdance to b-boy, kobieta to b-girl. Jest to skrót od słowa break-boy/breakdance-boy. W naszej Szkole gościliśmy b-boya Olega Kuznietsova i b-girl Angelinę Kramarenko z Breaknuts Dance Studio. Tancerze zorganizowali szybki kurs tańca, a następnie wyłonili najlepiej poruszających się uczniów.

  27 października
X Turniej Recytatorski pod hasłem "Emocje zakute w słowa - Strofy o moim mieście"

Turniej Recytatorski odbył się w Bibliotece Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
W związku z 800. rocznicą powstania miasta Piotrkowa Trybunalskiego repertuar uczestników koncentrował się wokół regionalnych twórców.
W konkursie brały udział uczennice klasy VII – Klaudia Kowalska, Wiktoria Kowalska (akompaniująca na gitarze) i Justyna Szamocka, które wygłosiły wiersze Barbary Gajewskiej. Występ uczestników spotkał się z szerokim aplauzem publiczności. Uczennice otrzymały nagrody i podziękowania.
Dziewczyny przygotowała do konkursu pani Magdalena Szmich.

27 października
Gminne zawody tenisa stołowego

Chłopcy z klasy VII: Dawid Ciszewski, Michał Kapuściński i Sergiusz Sęczkowski wraz
z panią Joanną Pełką wzięli udział w gminnych zawodach tenisa stołowego rocznik 2002-2004 we Włodzimierzowie. Nasi chłopcy wywalczyli trzecie miejsce!

26 października
Już wkrótce oddanie sali do użytku

Jest wiele osób bardzo ciekawych, jak wygląda sala gimnastyczna. Uchylamy rąbka tajemnicy...

21 października
Konkurs recytatorski "Strofy o Ojczyźnie"

W Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi odbyły się eliminacje do jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego Strofy o Ojczyźnie. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie: Iga Wnuk z klasy III oraz Sylwia Szydlik i Aleksander Czarnecki z klasy IV b, którzy najpierw wspólnie z pozostałymi uczestnikami obejrzeli barwny i żywiołowy występ Zespołu Pieśni i Tańca Poltex. W części konkursowej uczestnicy zaprezentowali prozę i poezję zainspirowaną mottem tegorocznej edycji. Tym razem był to fragment „Ziemi obiecanej” Władysława Stanisława Reymonta, który zachęca do sięgnięcia po literaturę poświęconą miejscom związanym z domem rodzinnym - naszą małą ojczyzną. Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Ostalczyk. Jury oceniało nie tylko trafny dobór repertuaru, ale również interpretację, ogólny wyraz artystyczny oraz swobodę podczas prezentacji. Do dalszego ogólnopolskiego etapu zakwalifikowały się uczennice: Iga Wnuk i Sylwia Szydlik, którym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych konkursowych zmaganiach.

20 października
Szkolny Klub Wolontariatu w schronisku dla zwierząt

Uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem Marzeną Łągwą odwiedziły zwierzęta w Piotrkowskim Schronisku. Celem tej wizyty była pomoc zwierzętom. Uczennice zaniosły dary w postaci suchej karmy, koców, misek, pościeli itp. Te wszystko przynieśli uczniowie z całej Szkoły.
Szkolny Klub Wolontariatu zachęca do adopcji. Zwierzęta w schronisku czekają na nowych właścicieli.

18 października
Sprzątanie grobów żołnierskich

Uczniowie klasy VII z panią Joanną Pełką zrobili porządki na grobach żołnierskich na cmentarzu w Witowie. Uczniów wspierali druhowie z OSP Kałek, Witów i Zalesice, którym składamy serdeczne podziękowania.
Porządki zrobiono także przy pomniku w lesie w Kłudzicach na miejscu byłej leśniczówki "Zapały" i przy kapliczce w Kłudzicach

18 października
O smakach Europy w klasie V

W kolejnej lekcji europejskiej uczestniczyli uczniowie klasy V. Zajęcia poświęcone smakom Europy poprowadziła pani Monika Wiórek z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Filia w Sulejowie. Pani Monika Wiórek przedstawiła uczniom prezentację multimedialną pokazującą tradycyjne dania charakterystyczne dla poszczególnych krajów Unii Europejskiej. Uczniowie dowiedzieli się, że typowym daniem dla Litwy są czebureki, czyli pierogi z farszem. Mieszkańcy Islandii zajadają się chlebem wulkanicznym. Chorwaci uwielbiają potrawę o nazwie "burek". Chlubą Bułgarów jest owczy ser solankowy sirene. Wiele tradycyjnych dań uczniowie sami wymieniali bez żadnej podpowiedzi.
Na koniec zajęć piątoklasiści przystąpili do testu wiedzy. Obrazki przedstawiające potrawy przyklejali do odpowiednich państw na mapie Unii Europejskiej. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i w nagrodę otrzymali od pani Moniki Wiórek foldery o Unii Europejskiej.

17 października
Święto Szkoły

Szkoła Podstawowa w Witowie – Kolonii obchodziła dziś święto Patrona – Jana Pawła II. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wizytator Kuratorium Oświaty Beata Szarlej, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie Adam Stobiecki, Radny Jan Ratajczyk, emerytowani pracownicy Szkoły: Urszula Banach, Marianna Gębarowska, Eugenia Kulbat, Jadwiga Tręda oraz Arkadiusz Winiarski. O godzinie 9.00. uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście uczestniczyli we mszy św. w kościele w Witowie. Następnie w szkole odbyło się ślubowanie klasy I. Uczniowie zostali pasowani przez panią Dyrektor Katarzynę Drańską. Od Radnego Jana Ratajczyka pierwszoklasiści otrzymali słodki upominek. Uczniowie klasy I zaprezentowali występ, podczas którego pochwali się swoimi zdolnościami recytatorskimi, wokalnymi oraz tanecznymi. Dzieci występowały pod czujnym okiem wychowawczyni Iwony Młynarczyk. Po maluchach zaprezentowali się uczniowie klas IV a i IV b oraz VI. Wspólnie z katechetką Anną Biazik-Ruszkiewicz przygotowali „program telewizyjny” poświęcony Janowi Pawłowi II. Na koniec zaproszeni goście złożyli pracownikom Szkoły i uczniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Panowie Radni przekazali na ręce pani Dyrektor kwiaty i słodycze. Na zakończenie uroczystości Rada Rodziców złożyła serdeczne życzenia oraz wręczyła wszystkim obecnym oraz emerytowanym pracownikom kwiaty. Rada Rodziców przygotowała także słodki poczęstunek dla wszystkich gości i pracowników.

16 października
"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Chłopcy z klasy IV a wraz z panią Joanną Pełką wzięli udział w gminnych eliminacjach XVIII Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sulejowie.

11 października
Różnorodność języków w UE

Uczniowie klasy VII uczestniczyli w lekcji poświęconej różnorodności języków
w Unii Europejskiej. Zajęcia przeprowadziła pani Monika Wiórek z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Filia w Sulejowie. Pretekstem do takiej tematyki był niedawno obchodzony Europejski Dzień Języków.
Pani Monika Wiórek przedstawiła uczniom prezentację multimedialną poświęconą językom obcym. Opowiedziała o najważniejszych językach europejskich. Podała kilka przykładów wyrazów, które tak samo wyglądają w różnych językach, ale zupełnie coś innego znaczą. Uczniowie dowiedzieli się, czym są palindromy, czyli wyrazy oraz zdania, które od tyłu i przodu czytane są w takim sam sposób. Pani Monika Wiórek przedstawiła także kilka popularnych zwrotów w różnych językach, np. Ich libe dich, I love you, Je t`aime.
Siódmoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Chętnie wzięli udział w quizie podsumowującym lekcję. Wszyscy zostali nagrodzeni publikacjami o Unii Europejskiej.

11 października
Uczniowie klas II i III w bibliotece

Uczniowie klas II i III wraz z paniami Wandą Sawa i Małgorzatą Ostalczyk rozpoczęli cykl lekcji bibliotecznych, które będą odbywać się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla Dzieci w Piotrkowie Trybunalskim. Zajęcia nosiły tytuł „Nie bójcie się wilka, o strachach słów kilka” i związane były z Halloween. Podczas spotkania panowała aura tajemniczości, duchy i duszki obecne były w wierszach, prozie czytanej przez panią bibliotekarkę. W trakcie lekcji dzieci rozwiązywały rebusy, krzyżówki. Szukały ukrytych przedmiotów na rysunku, układały rymy do wiersza. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały, uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne.

10 października
Pokaz cyrkowy

Do Szkoły przyjechali artyści cyrkowi z Ukrainy. Przedstawili pokazy zręcznościowe z piłkami i maczugami. Stworzyli orkiestrę składającą się z uczniów klasy VII. Zaprezentowali umiejętności gołębi. Na koniec uczniowie mieli okazję dotknąć węża i zrobić sobie zdjęcie z wyjątkowo przyjaznym niedźwiedziem.

9 października
Powiatowy konkurs plastyczny "Bohaterowie Księgi Sędziów"

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego ”Bohaterowie Księgi Sędziów”. Zadaniem uczestników było opracowanie w formie graficznej lub ilustracyjnej jednego słowa związanego z Księgą Sędziów.
Uczniowie naszej Szkoły odnieśli duży sukces w tym konkursie: Natalia Kuśmierska
z klasy IV b zajęła III miejsce, Krystian Pieczyński z klasy III oraz Wiktoria Kowalska
z klasy VII otrzymali wyróżnienia. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

9 października
Dzień Głośnego Czytania Biblii

Uczniowie naszej Szkoły: Justyna Szamocka i Kacper Błaszczyk z klasy VII oraz Natalia Dąbrowska z klasy VI brali udział w Dniu Głośnego Czytania Biblii zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00. w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej. W programie było głośne czytanie "Księgi Sędziów", jednej z ksiąg Starego Testamentu, podsumowanie konkursu plastycznego.
Zgromadzeni mogli ponadto obejrzeć wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac uczniów oraz wystawę „Biblia w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej”.

7 października
XXII Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe w Wolborzu

W wyścigach uczestniczyli uczniowie klas: IV a, V, VI i VII.

4 października
Zjazd Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II w Częstochowie

Uczniowie klas IV - VI z paniami: Marzeną Łągwą, Joanną Pełką oraz Martą Zawiślak uczestniczyli w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.
„Idźmy naprzód z nadzieją!” - to hasło tegorocznej Pielgrzymki. Blisko 15 tysięcy pielgrzymów reprezentujących niemal 400 placówek edukacyjnych wszystkich typów, od przedszkoli do szkół wyższych, przybyło by podziękować Królowej Polski za ciągłe wstawiennictwo, a także pomodlić się w intencjach Ojca Świętego Franciszka, podziękować za pontyfikat św. Jana Pawła II oraz poprosić o obronę rodzin, świata
i Kościoła.

3 października
Teatrzyk profilaktyczny "Możesz odkryć siebie"

Nasza Szkoła gościła Teatr „Kurtyna” z Krakowa, którego aktorzy wystawili krótkie przedstawienie o tematyce profilaktycznej pt. „Możesz odkryć siebie”. Widowisko okazało się być ciekawym i wartościowym wydarzeniem dla uczniów, bowiem aktorzy w sposób żywy i ciekawy zaprezentowali współczesne zagrożenia, na jakie narażony jest młody człowiek. Przedstawienie ponadto zawierało przesłanie, przez co stało się dobrym wstępem do analizy postaw naszych podopiecznych.
Z pewnością uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest troska o własne bezpieczeństwo, umiejętność przyznawania się do błędów oraz brania odpowiedzialności za siebie i innych. Uczniowie na zakończenie spektaklu gromkimi brawami podziękowali za występ aktorów.

29 września
Maluchy w Bibliotece w Sulejowie

Uczniowie klas „0” i I wraz z wychowawczyniami: Karoliną Mierzwą i Iwoną Młynarczyk oraz panią Martą Zawiślak wybrali się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Sulejowie. Celem podróży było nie tylko poznanie biblioteki i jej księgozbioru, ale także był to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pani bibliotekarka oprowadziła dzieci po bibliotece, opowiedziała, jakie książki się tam znajdują oraz jak założyć „Kartę czytelnika”.
Po zwiedzeniu biblioteki dzieci wysłuchały kilku bajek czytanych przez panią bibliotekarkę Martynę i wychowawczynię klasy I panią Iwonę. Następnie uczniowie wypożyczali książki. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało od pań bibliotekarek słodycze.
Po wyjściu z biblioteki uczniowie "0" i klasy I udali się na krótki spacer po wale, aby podziwiać piękną Pilicę. Gdy wrócili do szkoły, przeczytali wypożyczoną książkę.
Uczniowie wraz z nauczycielami składają podziękowania Bibliotekarkom z Miejskiej Biblioteki w Sulejowie za miłe spotkanie.

29 września
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 29 września był obchodzony VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauka przedmiotów ścisłych jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą, której ten dzień dostarczył bardzo wiele. Nasza Szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnoświatowej akcji, w której uczestniczy już 3883 organizatorów lokalnych z 32 krajów, są wśród nich: 3771 szkół z Polski, 95 z Francji, 16 z Ukrainy i innych. Nasza Szkoła uzyskała certyfikat licencyjny Organizatora Lokalnego obchodów VII WMTDay na swoim terenie.
Ze znajomości tabliczki mnożenia przepytani zostali uczniowie klas IV – VII. Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskało 16 osób.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok. Koordynatorem akcji była pani Monika Furman.

29 września
„Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia z Matematycznym Zoo”

W obchody włączyła się pani Małgorzata Ostalczyk ze swoimi uczniami. Dzieciaki
z klas III i czworo z IV b wzięli udział w projekcie „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia z Matematycznym Zoo”. Zmierzyli się ze specjalnie przeznaczoną grą online przygotowaną na podstawie znanej wcześniej uczniom tabliczki mnożenia na czas. Grę opracowali twórcy portalu "Matematyczne ZOO" oraz osoby wchodzące
w skład serwisu Fundacji Rozwoju Edukacji Matematycznej. Najlepszy wynik osiągnęła Sylwia Szydlik zdobywając 82 punktów. Wszyscy stanęli na podium, więc bardziej niż zdobyte punkty liczyła się wspólna zabawa.

27 września
Dzień Chłopaka

Uczniowie naszej Szkoły świętowali Dzień Chłopaka. Dziewczyny zadbały o to, żeby każdy chłopak dostał drobny upominek.
Samorząd Uczniowski z panią Joanną Pełką zajął się oprawą muzyczną i przygotował szereg zabaw.
Uczniowie klas młodszych świętowali we własnym gronie. Dziewczyny przygotowały słodki poczęstunek oraz oczywiście drobne upominki.

21 września
Lekcja z zakresu udzielania pierwszej pomocy
w klasie "0"

Lekcję z zakresu udzielania pierwszej pomocy poprowadziła pani Joanna Pełka. Dzieci dowiedziały się, jak fachowo przeprowadzić resuscytację, poznały numery alarmowe oraz każdy z uczniów miał możliwość poćwiczyć na fantomie. Dzięki takim "praktycznym ćwiczeniom" dzieci przekonały się, jak trudno przeprowadza się akcję reanimacyjną. Pani Pełka uświadomiła "najmłodszym kursantom", że trzeba oraz że warto pomagać, bo nawet samo wezwanie pomocy czy zadzwonienie pod numer alarmowy może uratować komuś życie.

20 września
Spotkanie muzyczne "Muzyka wielkiego ekranu"

W dźwięki największych hitów filmowych wprowadzili nas panowie: Janusz Kowalczyk i Jacek Pietrzak.
Muzycy wykonali utwory znane z musicali „Blues Brothers” oraz „Somewhere over the rainbow”. Opowiedzieli zebranym o instrumencie zwanym melodyką. Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w konkursie na najdłużej zagrany dźwięk na tym instrumencie.
Pan Jacek Pietrzak zaprezentował jeszcze nietypowy instrument o nazwie theremin. To jest instrument elektroniczny. Wydaje dźwięk podobny do wiolonczeli lub skrzypiec, może także imitować ludzki głos. Muzycy przygotowali kilka zagadek muzycznych, które wykonanali na theremin.

16 września
Dożynki w Witowie-Kolonii

Więcej zdjęć i informacji na stronie Sulejowa www.sulejow. pl

15 września
Sprzątanie świata

Akcja Sprzątania świata odbyła się już po raz 24 . w Polsce. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Nie ma śmieci – są surowce”.
Celem tej edycji było uświadomienie ludziom, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Należy je segregować, aby mogły ponownie być wykorzystane funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (GOZ) albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym.
W ramach tej akcji uczniowie naszej Szkoły sprzątali teren wokół budynku Szkoły oraz plac przy kościele.

4 - 8 września
Zbiórka darów

Nasza Szkoła włączyła się w akcję zbierania darów dla osób poszkodowanych
w nawałnicach na Pomorzu. Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci
i Młodzieży HARC. Przez cały tydzień uczniowie, rodzice, pracownicy Szkoły przynosili zeszyty, kredki, farby, długopisy i inne przybory szkolne oraz środki czystości. Część nauczycieli i rodziców przekazała pieniądze, za które kupiono środki czystości na kwotę 303 zł.
W piątek panie Joanna Pełka i Agnieszka Różycka zawiozły zebrane dary do siedziby Stowarzyszenia HARC. Wszystkie zgromadzone przybory i środki czystości zostaną
w niedzielę przewiezione na Pomorze, gdzie zostaną przekazane osobom poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy.
Wszystkim tym, którzy włączyli się w zbiórkę darów, serdecznie dziękujemy.

4 września
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny uczniowie, nauczyciele i rodzice zaczęli od mszy świętej odprawionej przez ks. Proboszcza Franciszka Dowleszewicza w kościele w Witowie.
Następnie uczniowie klas V - VII wraz z panią Dyrektor Katarzyną Drańską oraz nauczycielkami Anną Biazik - Ruszkiewicz, Moniką Furman, Barbarą Lewandowską, Iwoną Młynarczyk, Joanną Pełka, Agnieszką Różycką i Magdaleną Szmich wzięli udział w uroczczystości upamiętnienia ofiar bombardowania Sulejowa.
Szczegóły na stronie Sulejowa - przejdź
Po uroczystościach w Sulejowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017 - 2018 w Szkole w Witowie - Kolonii. Pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli oraz przekazała najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego, roku pełnego zmian wynikających z reformy oświaty. Następnie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.